...:::Dzień języków w Naszej szkole:::...
Dodane przez admin dnia Październik 20 2018 14:18:00W dniu 19 października w godz. 900-1200
w Zespole Szkół Nr 1 im. E. Kwiatkowskiego w Myszkowie
odbyły się warsztaty językowe pod hasłem:
„Dlaczego warto uczyć się języków? Wielokulturowość i tolerancja”.
W warsztatach wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu powiatu myszkowskiego oraz młodzież Zespołu Szkół Nr 1.
Każda szkoła prezentowała swoje projekty i wymiany uczniowskie oraz osiągnięcia w kwestii nauki języków obcych.
Następnie nasi goście z innych krajów (z Kanady, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Ukrainy) opowiadali o swoich wrażeniach z pobytu w Polsce, o różnicach w systemie szkolnictwa i o ulubionych daniach z Polski.
Można było z nimi porozmawiać, zadać pytanie, zrobić sobie zdjęcie. W tym dniu gościliśmy również multiplikatora z EDUDESK, który przybliżył temat organizacji wymian i projektów językowych.
Wszyscy uczestnicy wykonali również kartki z pozdrowieniami z Polski , które będą wysłane do szkół zaprzyjaźnionych z naszą szkołą.
Na koniec 30 uczniów odebrało z rąk dyrektora szkoły, pana Eugeniusza Bugaja, certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w projekcie ERASMUS+ - praktyki zawodowe (uczniowie w kwietniu 2018 r. byli we Włoszech).
Nasze warsztaty uświetnił występ naszego zespołu muzycznego „Z Kwiatkowskiego”. Na uczestników czekał również słodki poczęstunek.

Organizatorzy-nauczyciele języków obcych-pani Joanna Borówka oraz pani Edyta Pisarska pragną podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie warsztatów, a szczególnie nauczycielom przedmiotów zawodowych: pani Katarzynie Brewce oraz pani Katarzynie Psyk, chłopcom obsługującym nagłośnienie.
Dziękujemy wszystkim szkołom za przybycie!

Loading Flash movie...


Obszernia fotorelacja z tego wydarzenia dostępna jest TUTAJ
Rozszerzona zawartość newsa