...:::Dzień Języków Obcych w naszej szkole:::...
Dodane przez admin dnia Listopad 27 2019 18:16:00W naszej szkole we wtorek 26 listopada 2019 roku obchodziliśmy Dzień Języków Obcych.
Klasy pierwsze podzielone zostały na dwie grupy;
na 2-3 godzinie KLASY : 1AU4 , 1EK4, 1EP4, 1TL4, 1 TM4
na 4-5 godzinie KLASY : 1EAE5, 1MBU5, 1TL5 , 1TLP5.
Spotkaliśmy się na auli, by podczas programu artystycznego i konkursów językowych uświadomić wszystkim, jak ważna jest w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych (zwłaszcza po wejściu Polski do Unii Europejskiej).

Naszym mottem były słowa Johanna Wolfganga von Goethe -
,,Iloma językami mówisz, tylekroć stajesz się nowym człowiekiem".

Dni Języków Obcych odbyły się pod przewodnictwem pani Wicedyrektor mgr Marzanny Latacz, a program przygotowała nauczycielka języka angielskiego pani mgr Ewa Sitkowska wraz z panią mgr Martą Kolasą.
Dekorację wykonała pani mgr Dorota Zasuń.
Poczęstunek wykonali uczniowie z klasy II TEB pod kierunkiem wychowawcy mgr Marty Mondraszek-Gruszki. Imprezę poprowadziły uczennice z klasy 1 AU4 Ewa Gryciuk oraz Michalina Knieja.
Uczniowie omawiali swoje prezentacje z poszczególnych klas, były to ciekawostki i skojarzenia z krajami anglojęzycznymi i niemieckojęzycznymi. Po prezentacjach odbył się ,,QUIZ JĘZYKOWY” przygotowany przez mgr Beatę Górkę.
Na pytania odpowiadały drużyny dwuosobowe reprezentujące klasy. Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwało Jury w składzie pani Wicedyrektor oraz nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego. Pierwsza tura
I miejsce zajęła klasa EK4
II miejsce TM4 i TL4
III miejsce EP4 i AU4

Druga tura
I miejsce TL5
II miejsce TLP5 i EAE5
III miejsce MBU5

Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. ,, Moje skojarzenia z danym krajem", w którym uczniowie mogli wykazać się się kreatywnością.
W czasie obrad jury wystąpiły uczennice z klasy 1AU4-jako pierwsza Maja Pasek, która wykonała piosenkę w języku hiszpańskim Alvaro Soler-,,Sofia”. Kolejną solistką była Katarzyna Ząbkiewicz, która zaśpiewała piosenkę Adele w języku angielskim pt. "When we were young". Ostatni utwór "Pół kroku stąd" Natalii Nykiel zaśpiewały Maja Pasek, Katarzyna Ząbkiewicz, Michalina Knieja oraz Ewa Gryciuk, zdolne uczennice z klasy 1AU4.
Nagłośnienie obsługiwali: Konrad Haładus 1MBU5, Kamil Dzidowski 1EAE5, Daniel Kos 1EAE5, Kacper Ociepka 1TM4, Oskar Bluj 2TEB oraz przewodniczący szkoły Oskar Kurek 4TME.
Wszyscy dobrze się bawili i przy okazji wiele nauczyli. Pamiętajmy, że nauka języków obcych jest sposobem na lepsze zrozumienie siebie nawzajem i przezwyciężenie różnic kulturowych pomiędzy narodami.
,,Uczenie się języków innych ludzi pomaga nam się wzajemnie zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić".

Fotorelacja dostępna TUTAJ
Rozszerzona zawartość newsa